Home / Lajme / Maqedoni / Lirohen derivatet e naftës për 1 denarë

Lirohen derivatet e naftës për 1 denarë

17 Qershor – Derivatet e naftës prej sonte në mesnatë do të jenë më lirë për 1 denarë. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Sipas korrektimit dhe çmimeve të reja, Eurosuper BS-95 do të jetë 79 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të jetë 80,50 denarë për litër, Eurodizeli do të jetë 66,50 denarë për litër dhe nafta ekstra e lehtë apo D-2 do të jetë 55, 50 denarë për litër.

Me ndryshimin e çmimeve, ulet edhe çmimi i Mazutit që do të jetë 40 denarë për kilogram.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *