Home / Lajme / Maqedoni / LSDM sot e zgjedh liderin e saj

LSDM sot e zgjedh liderin e saj

02.06.2013 Për njërën nga këto kandidatura do të vendosin 705 delegatët e kongresit, ndërsa pritet që ish lideri i kësaj partie, Branko Cërvenskovski të refuzojë kandidimin e tij, propozim ky i disa organizatave vendore të LSDM-së në rrethe.

LSDM sot e zgjedh liderin e saj
Për njërën nga këto kandidatura do të vendosin 705 delegatët e kongresit, ndërsa pritet që ish lideri i kësaj partie, Branko Cërvenskovski të refuzojë kandidimin e tij, propozim ky i disa organizatave vendore të LSDM-së në rrethe.
Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë, sot në Kongresin e partisë, pritet të zgjedh liderin e saj. Në gare për postin e kryetarit të kësaj partie janë, nënkryetari Zoran Zaev, nënkryetari tjetër Zoran Jovanovski, si dhe Kire Naumov.

Për njërën nga këto kandidatura do të vendosin 705 delegatët e kongresit, ndërsa pritet që ish lideri i kësaj partie, Branko Cërvenskovski të refuzojë kandidimin e tij, propozim ky i disa organizatave vendore të LSDM-së në rrethe.

Paraprakisht, edhe Igor Ivanovski, coordinator i Grupit Parlamentar të LSDM-së, ka hequr dorë nga kandidatura, me arsyetimin se asnjë post partiak, nuk është më i rëndësishëm se uniteti i partisë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *