Home / Lajme / Maqedoni / LSDM zgjodhi nënkryetarët dhe sekretarin gjeneral

LSDM zgjodhi nënkryetarët dhe sekretarin gjeneral

15 qershor-Oliver Spasovski është zgjedhur sekretar i përgjithshëm i LSDM-së, ndërsa për nënkryetarë janë zgjedhur prof.dr. Vanço Uzunov, Aleksandar Kiracovski, prof.Frosina Remenski dhe Damjan Mançevski, ndërsa sekretar për bashkëpunim ndërkombëtar është zgjedhur Jovan Despotovski.

Partia më e madhe opozitare LSDM mbrëmë në mbledhjen e Këshillit qendror të partisë ka zgjedhur kryesinë e re dhe se vendosi që kongresin e 15-të ta mbajë me 30 qershor.

Oliver Spasovski është zgjedhur sekretar i përgjithshëm i LSDM-së, ndërsa për nënkryetarë janë zgjedhur prof.dr. Vanço Uzunov, Aleksandar Kiracovski, prof.Frosina Remenski dhe Damjan Mançevski, ndërsa sekretar për bashkëpunim ndërkombëtar është zgjedhur Jovan Despotovski.

Për kryesues të këshillit qendror është zgjedhur prof.Renata Deskovska. Kryesia e kësaj partie u kompletua me zgjedhjen e 16 anëtarve të Këshillit drejtues. (INA)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *