Home / Lajme / Maqedoni / Mbyllen 17 objekte në Tetovë dhe Gostivar (VIDEO)

Mbyllen 17 objekte në Tetovë dhe Gostivar (VIDEO)

05 Qershor – Drejtoria e të Ardhurave Publike (DAP) ka mbyllur 17 objekte dyqanesh dhe hotelierike në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit.

Sipas DAP, mbyllja e tyre u bë, për shkak se këto ndërmarrje nuk jepnin fletëpagesa fiskale. Ndaj tyre është shqiptar masa e dënimit prej 3.250 euro.

Ndërkohë, 35 objekte ndërmarrjesh në këtë rajon aspak nuk ishin të lajmëruara për kryerjen e aktivitetit të tyre dhe se nëntë të tjera nuk ishin paraqitur për regjistrimin e tatimeve. DAP ka bërë të ditur se do të vazhdojë aktivitetin për zbulimin e ndërmarrjeve që i shmangen tatimit.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *