Home / Lajme / Maqedoni / Ndërron jetë ish kryetari i PPD-së, Abdurrahman Aliti

Ndërron jetë ish kryetari i PPD-së, Abdurrahman Aliti

27 qershor-Aliti ka qenë deputet në shume mandate si dhe ka kryer funksionin e ambasadorit të Maqedonisë në Sofje të Bullgarisë.
Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në orën 5 të pasdites, në varrezat e fshatit Zhelinë.

Pas një sëmundje të gjatë, sot në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë ish kryetari i PPD-së, Abdurrahman Aliti.
Aliti ka qenë deputet në shume mandate si dhe ka kryer funksionin e ambasadorit të Maqedonisë në Sofje të Bullgarisë.
Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në orën 5 të pasdites, në varrezat e fshatit Zhelinë.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *