Home / Lajme / Maqedoni / Një shtetas i Maqedonisë humbë jetën në aksident trafiku në Sërbi (VIDEO)

Një shtetas i Maqedonisë humbë jetën në aksident trafiku në Sërbi (VIDEO)

Një shtetas i Maqedonisë e ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është lënduar në një fatkeqësi komunikacioni që ka ndodhur në Serbi.

Një shtetas i Maqedonisë e ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është lënduar në një fatkeqësi komunikacioni që ka ndodhur në Serbi.

Fatkeqësia ka ndodhur sot në mëngjes, kur kamioni me të cilin kanë udhëtuar është përmbysur, në afërsi të vendbanimit Vërçin, në autostradën Beograd-Nish.

Zëdhënësja e Ndihmës së Parë të Serbisë, Nada Macura për agjencinë e lajmeve Tanjug ka thënë së bashkëudhëtari 28 vjeçar ka ndërruar jetë, ndërs shoferi 34 vjeçar i kamionit është lënduar rënë në fatkeqësinë e komunikacionit që ka ndodhur rreth orës pesë të mëngjesit te pompa e benzinës “Elp”, në afërsi të Vërçinit.

Shoferi i kamionit që ka pësuar lëndime të rënda është dërguar për kurim në spital.Nga pamjet dhe nga targat shihet se bëhet fjalë për një kamion të ndërmarrjes Milk Komerc me seli në Radovish.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *