Home / Lajme / Maqedoni / Pasdite dhe nesër shi i rrëmbyeshëm, breshër, bubullima dhe erë

Pasdite dhe nesër shi i rrëmbyeshëm, breshër, bubullima dhe erë

10 qershor-
Deri në fund të javës do të mbisundojë mot i ndryshueshëm me të reshura të shpeshta të shiut, paraqitje lokale e bubuliamave dhe rënie të temperaturave, e cila nga mesi i javës do të lëvizë prej 20 deri 28 gradë Celsiuz.

Sot në orët e pasdites dhe gjatë ditës së nesërme dio të ketë jostabilitet, të ndjekur me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, zbrazje të fuqishme elektrike, erë dhe paraqitje të breshërit, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Deri në fund të javës do të mbisundojë mot i ndryshueshëm me të reshura të shpeshta të shiut, paraqitje lokale e bubuliamave dhe rënie të temperaturave, e cila nga mesi i javës do të lëvizë prej 20 deri 28 gradë Celsiuz.

DPHM rekomandon në rast të paraqitjes së zbrazjeve elektrike të mos qëndrohet në hapësirë të hapur dhe nën drunj të vetmuar

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *