Home / Lajme / Maqedoni / PDSH feston 20 vjetorin e themelimit të konceptit të PPDSH-së (VIDEO)

PDSH feston 20 vjetorin e themelimit të konceptit të PPDSH-së (VIDEO)

Tetovë, 20 Qershor – Rinia Demokratike Shqiptare mbrëm ka shënuarë 20 vejtorin fillesës së paraqitjes themelimit kombëtarë të ku të pranishëm kanë qenë kryesia më e lartë e partisë e udhëhequr nga kryetari aktual Menduh Thaçi.

Për këto 20 vite në skenën politike dhe për nevojën e themelimit të PPDSH-së që ma pas u shndërua në PDSH foli profesori dhe njëri nga themeluesit Llokman Elezi.

Ndërsa para të pranishëmve foli edhe kryetari i PDSH-së Mendu Thaçi i cili tha se pdsh tash është angazhuarë për përfaqëimin e drejtë të shqiptarev të maqedonisë që sipas tijë jan lënë anësh. Me një minut heshtje at kujtuan të gjitha ata personalitete të ndjerë që kanë dhënë kontribut për këtë parti politike.

Në këtë manifestim madhështor që u mbajt në kafen Vip, mysafirët e shumtë i argëtuan këngëtarët e mirënjohur Sinan Vllasaliu, Adelina Tahiri, Big Mama si dhe Valon Suma.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *