Home / Lajme / Maqedoni / Përfundon viti shkollor për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme

Përfundon viti shkollor për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme

7 qershor-
Vlerësimi ekstern i diturive të nxënësve i cili këtë vit zbatohet për herë të parë, ishte obligim për të gjithë nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme, përveç për maturantët. Ata nesër dhe më 11 qershor e kanë maturën shtetërore.

Për pjesën më të madhe të nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme sot është dita e fundit e vitit shkollor.

Viti shkollor 2012/2013 zyrtarisht përfundon të hënën, 10 qershor, për kur është parashikuar testimi i fundit ekstern.

Vlerësimi ekstern i diturive të nxënësve i cili këtë vit zbatohet për herë të parë, ishte obligim për të gjithë nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme, përveç për maturantët. Ata nesër dhe më 11 qershor e kanë maturën shtetërore.

Regjistrimet në institucionet e arsimit të lartë do të jenë në gusht

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *