Home / Lajme / Maqedoni / Policia: Vidhet veturë dhe shkelet 11 vjeçari nga Gostivari (VIDEO)

Policia: Vidhet veturë dhe shkelet 11 vjeçari nga Gostivari (VIDEO)

Gostivar, 04 Qershor – SPB njofton se gjatë ditës së djeshmë është vjedhur vetur e tipit Ford Forino dhe në fshatin Bellovisht të komunës së Gostivarit në afërsi të urës vetutra e tipit Golf më regjistrim të Gostivarit ka aksidentuarë biçiklistin 11 vjeçarin.

Njëzet e tetë vjeçari J.R nga Gostivari mbrëmë rrëthë orës 1 ka lajmëruarë se i është vjedhur vetura e tipit Ford Forino e cila ka qenë e parkuar para shtëpis së tijë në rrugën Nikolla Parapunov në Gosëtivar. Vetura ka qenë e hapurë ndësa çelsat kanë qenë në vetur.

Më vonë rrethë orës 10 vetuara është gjetuarë në hyrje të fshatit Dëbërc e lënë hapuarë.
Pas kryerjeve të hetimeve vetura i është kthyerë pronarit ndërsa policia po punon për zbardhjen e rastit.

Mbrëm në fshatin Bellovisht të komunës së Gostivarit në afërsi të urës vetutra e tipit Golf më regjistrim të Gostivarit e drejtuarë nga personi N.F 49 vjeçar ka aksidentuarë biçiklistin 11 vjeçar njetë nga Gostivari.
Nda aksideti 11 vjeçari ka thyerë krahun e djethtë ku me vetëurnë e njetë Golf menjëher ëhstë dërguarë në spital, ku pas ndihmës së dhënë është lëshuar për shërim shtëpiak.
Policia ka kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe po punohet për zbardhen e këtëj aksideti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *