Home / Lajme / Maqedoni / Policia: Vjedhjet vazhdojnë në Tetovë (VIDEO)

Policia: Vjedhjet vazhdojnë në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 20 Qershor – Tridhjetëvjeçarja Q.F, dje ka kërkuar ndihmë nga policia, pasiqë kuptoi se është mashtruar prej 38 vjeçarit A.SH nga fshati Debërc, përkohësisht i punësuar në mërgim i ka premtuar martes, por nuk e bën një gjë të tillë.

Sipas tregimeve të saja, ai i ka premtuar se do të martohet me të dhe në ndërkohë prej saj ka marë 3.600 euro. Këto para A.SH i ka kërkuar që të blejë veturë me të cilën dëshironte që të vijë në Tetovë dhe ta marë Q.F. Në ndërkohë Q.F ka kuptuar se A.SH ishte i martuar dhe se eka mashtruar që ti merë paratë.

Poashtu në kronikën e zezë të policisë është rregjistruar një vjedhje në rrugën Boris Kidriç. Hajnat kanë shfrytëzuar mungesën e pjesëtarëve të familjes dhe kanë vjedhur arë. Vjedhje është regjistruar edhe në Reçicë, me çrast një personi i është vjedhur vetura e tipit Golf.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *