Home / Sport / Portugalia mund Kroacinë, vendos Ronaldo

Portugalia mund Kroacinë, vendos Ronaldo

Kristiano Ronaldo i ka mjaftuar Portugalisë për të marrë një fitore minimale 1-0 në miqësoren ndaj Kroacisë, pasi një gol i tij ka vulosur rezultatin e këtij takimi.

Ronaldo ka qenë protagonist i kësaj ndeshje, sidomos në pjesën e parë pasi ka krijuar disa herë raste të rrezikshme para portës kundërshtare, ndërsa shënoi golin e vetëm të takimit me një gjuajtje me të majtën, të pakapshme për portierin Subashiç.
Shumë zhgënjyese mund të cilësohet paraqitja e Kroacisë që arriti të bënte diçka vetëm në fundin e ndeshjes, me gjuajtjet e Haliloviç dhe Vida, por pa arritur të paktën të merrte një barazim nga kjo sfidë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *