Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet me epiqendër në Malin Sharr (VIDEO)

Tërmet me epiqendër në Malin Sharr (VIDEO)

Tetovë, 29 Qershor – Tërmeti është ndjerë në Tetovë dhe rrethinë me intenistet 4 shkallë sipas shkallës makrosizmike evropiane -1998. Nuk është raportuar për dëme eventuale por tërmeti dukshëm ka trishtuar banorët e rajonit të Tetovës dhe më gjërë.

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm (03.40) është rregjistruar një tërmet me epiqendër në Malin Sharr, njofton Observatoriumi sizmologjik pranë Falutetit Natyroro-matematikor në Shkup, transmeton Tv Koha. Tërmeti është ndjerë në Tetovë dhe rrethinë me intenistet 4 shkallë sipas shkallës makrosizmike evropiane -1998. Nuk është raportuar për dëme eventuale por tërmeti dukshëm ka trishtuar banorët e rajonit të Tetovës dhe më gjërë, njofton Tv Koha.(U.H)

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *