Home / Lajme / Maqedoni / Tetovarët nuk do lejojnë fabrikën për djegjen e gomave (VIDEO)

Tetovarët nuk do lejojnë fabrikën për djegjen e gomave (VIDEO)

Tetovë, 05 Qershor – Pas deklaratës së djeshme të dhënë për disa mendiume të Ministrit të Ekonomisë Valon Saraqini, se në zonën ekonomike në Tetovë do të ndërtohet një fabrik për reciklimin e gomave dhe se kjo fabrikë nuk do të jetë e dëmshme për qytetarët.

Kryetari I Odës Ekonomike të Maqedonisë Veriperendimore Menderes Kuçi në një prononcim për mediat tha se “së pari unë si qytetar I Tetovës do të protestoj për ndërtimin e kësajë Fabrike dhe më pas si Odë Ekonomike”, tha Kuci.

Sipas Kuçit edhe pse Tetovën e kanë anashkaluar në investime megjithatë ambitin e ka të pastër dhe për këtë arsy e nuk do të lejohet të realizohet ky investim i dëmshëm.

Qytetarët njëkohësisht janë shprehur se do të protestojnë nëse fillohet ndërtimi I kësaj fabrike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *