Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë: Përurohet xhamia Gam Gam (VIDEO)

Tetovë: Përurohet xhamia Gam Gam (VIDEO)

Tetovë, 29 Qershor – Kryetari i BFI Sulejman efendi Rexhepi bëri apel që muslimanët të jenë të bashkuar dhe sa më shumë të shtohen në numër, duke apeluar për rritjen e natalitetit.

Në mëyrë soleme sot është lëshuar në përdorim xhamia Gam Gam, e cila filloi të ndërtohen në vitin 2009. Në hapjen solemne ka marrë pjesë kryetari i bashkësisë fetare Islame të Maqedonisë Sulejan Efendi Rexhepi, kryetari i bashkësisë islame të Kosovës Naim Efendi Tërnava, muftiu i Muftenisë së Tetovës Alifikri efendi Esati si dhe shumë përfaqësues të tjerë të institucioneve fetare.

Kryetari i BFI Sulejman efendi Rexhepi bëri apel që muslimanët të jenë të bashkuar dhe sa më shumë të shtohen në numër, duke apeluar për rritjen e natalitetit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *