Home / Lajme / Maqedoni / Teuta Arifi dhe Abdilaqim Ademin premtuan një Tetovë më të pastër (VIDEO)

Teuta Arifi dhe Abdilaqim Ademin premtuan një Tetovë më të pastër (VIDEO)

Tetovë, 03 Qershor – Ministri i ambietit jetësot dhe planifikimit hapsinor Abdilaqim Ademi sot ka qëndruarë në komunën e Tetovës ku është pritur nga kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi.

Projketë për pastrimin e qytetit, shpalljen e malit sharr si park Nacional dhe projketë në interes të komunës së Tetovës kanë qenë tem e takimit me kryetaren e Tetovës dhe ministrit Ademi.

“Me ministrin Ademi kemi pasur një takim ku kemi biseduar për projkte të shumta që janë në intres të komunës së Tetovës, do të vazhdojë me pastrimin e qytetit dhe do të kemi projkte për të cilat do të ofrojmë një qytet më të pastër për qytetarët e Tetovës”

Ndërsa ministri Ademi tha se “kemi filluar shumë projkte të përbashkëta me kryetaren e komunës së Tetovës, siç është deponia rajonale, projektin për reciklimin e mbeturinave ku tash është duke përfunduar edhe fezibiliteti i këtij projketi, kemi biseduar për shpalljen e Malit Sharr si park nacional dhe për shumë projkete të tjera që besoj se do të realizohen “tha Ministri i Ambietit Jetësot dhe Planifikimit Hapsinor Abdilaqim Ademi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *