Home / Lajme / Maqedoni / UEJL dhe Ministria e Mbrojtjes lidhin bashkëpunim (VIDEO)

UEJL dhe Ministria e Mbrojtjes lidhin bashkëpunim (VIDEO)

Tetovë, 20 Qershor – Studentët e Universitetit të Evropës Juglindore në Tetovë, në të ardhmen do të mund të kryejnë mësimin praktik në Ministrinë e Mbrojtjes së Maqedonisë.

Kjo parashihet në memorandumin e nënshkruar sot në kampusin universitar të Shtulit në mes rektorit Zamir Dika dhe ministrit të mbrojtjes Talat Xhaferi. Në bazë të kësaj marrëveshje studentët në drejtime të ndryshme do të mund që pjesën praktike ta zhvillojnë në këtë ministri.

Ndryshe, marrëveshja e nënshkruar me UEJL, vjen pas nënshkrimit të një marrëveshj të këtillë edhe me Universitetin Shtetëror të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *