Home / Lajme / Rajon / Vazhdojnë protestat në Turqi

Vazhdojnë protestat në Turqi

10 qershor-Kryeministri i Turqisë ka paralajmëruar të dielën në opinion se durimit të tij po i vije fundi, ndërsa ka krahasuar këto trazira me përpjekjet ushtarake, para gjashtë vjetëve për ta rrëzuar atë.

Mijëra protestues vazhdojnë të qëndrojnë në Sheshin Taksim të Stambollit të hënën, në ditën e njëmbëdhjetë të demonstratave kundër Recep Tayyip Erdogan. Kryeministri i Turqisë ka paralajmëruar të dielën në opinion se durimit të tij po i vije fundi, ndërsa ka krahasuar këto trazira me përpjekjet ushtarake, para gjashtë vjetëve për ta rrëzuar atë. Erdogan tha se e ardhmja e tij në pushtet do të përcaktohet në kutitë e votimit, e jo në rrugët e Turqisë. Foto: Reuters

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *