Home / Lajme / Maqedoni / Vidhet arka me 500 mijë euro dhe 50 mijë dollarë

Vidhet arka me 500 mijë euro dhe 50 mijë dollarë

Shkup, 25 Qershor – Një arkë me rreth 500 mijë euro dhe 50 mijë dollarë është vjedhur nga banesa në rrugën “Bihaqka” në Shkup, kumtoi sot MPB-ja.

Pronari i banesës M.M (57) nga Shkupi, ka paraqitur në polici se një autor i panjohur në periudhën prej 21 deri më 23 qershor duke përdorur mjet adekuat ka hyrë në shtëpi dhe e ka marë arkën metalike në të cilën kanë qenë paratë, si dhe stoli ari dhe dokumente. Dëmi material i tërësishëm vlerësohet rreth 33.580.000 denarë.

Është kryer kontroll në vendin e ngjarjes dhe po ndërrmeren masa për zbulimin e autorit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *