Home / Lajme / Maqedoni / Zaev e Ahmeti më të pasur, Gruevski më i varfër (VIDEO)

Zaev e Ahmeti më të pasur, Gruevski më i varfër (VIDEO)

7 qershor-Dy të fundit janë Menduh Thaci me 291 217 euro, dhe kryeministri i vendit Nikolla Gruevski i cili ka paraqitë pasuri me vlerë prej 74 447 euro. Liderët në bazë të listës anketuese kanë paraqitur llogaritë bankare, pasurinë pronësore, tokën bujqësore veturat dhe banesat.

Pas përfundimit të zgjedhjeve lokale obligim i çdo funksionari shtetëror ka pas për obligim për ta plotësuar listën anketuese me të cilën bëhet ditur pasuria e çdo funksionari shtetëror.Kështu redaksia e sq.kurir.mk ka analizuar pasurinë e lajmëruar nga katër liderët të katër partive më të mëdha në vend.Në bazë të kësaj shihet se Zoran Zaev kryetarë aktual i Komunës së Strumicës, dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë ka pasurinë më të madhe nga tre liderët tjerë, Gruevski, Ahmeti dhe Thaçi. Pasuria e Zaevit arrin në 761 969 euro, ku përfshihen disa vetura, tokë bujqësore, llogari në banka, dhe banesa në Shkup.Pas zaevit, më I pasur është Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti me 407 266 mijë euro. Ahmeti ka paraqitur shtëpinë e tij në Zajaz, tokën bujqësore, dhe një veturë.Dy të fundit janë Menduh Thaci me 291 217 euro, dhe kryeministri i vendit Nikolla Gruevski i cili ka paraqitë pasuri me vlerë prej 74 447 euro. Liderët në bazë të listës anketuese kanë paraqitur llogaritë bankare, pasurinë pronësore, tokën bujqësore veturat dhe banesat.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *