Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohet një grup emigrantësh në kufirin me Greqinë

Zbulohet një grup emigrantësh në kufirin me Greqinë

23 Qershor – Autoritetet doganore të Maqedonisë kanë zbuluar një grup emigrantësh afrikan në kalimin hekurudhor “Bogorodicë” me Greqinë.

Sipas policisë doganore, gjatë kontrollit të trenit rreth orës 21.15, u gjetën tre emigrantë, dy prej të cilëve afgan dhe një sirian.

Ata menjëherë i janë dorëzuar autoriteteve greke, ashtu sipas marrëveshjeve ndërkombëtare.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *