Home / Lajme / Maqedoni / Zgjate Dorën jep 1001 arsye pse duhet të jemi antare e BE-së (VIDEO)

Zgjate Dorën jep 1001 arsye pse duhet të jemi antare e BE-së (VIDEO)

20 Qershor – Organizata civile Zgjate doren dje i ka dorzuar një dokument shkrese. Zyrës së Europës në Shkup, gjegjësisht Euro Ambasadorit Aivo Orav.

Në këtë shkresë elaborohen 1001 arsye nga ana e qytetareve per pranimin e Maqedonise ne Unionin Evropian. Deshira e qytetareve eshte e sinqerte dhe e kahmotshme per tu integruar ne BE dhe nuk e meritojne me vite te tera te presin te presin. Qytetaret e Maqedonise jane te lidhur shpirterisht me qytetaret tjere te Unionin Evropian me dekada njikohesishte keta qytetare e kane zbukurue europen me shkathtesine e punes speciale, ne ndertimtari zejtari gastronomi etj.prandaj sot lirshem i shprehin emocionet pa kompleks. Mos pesojne qytetaret nga labirintet politike duke e ditur doktrinen e Europes se bashkuar ku gjith shtetet dote shkrihen ne nji shtet te perbashket dhe ku dote mbizotrojne ligjet e unifikuara per gjith Europen dhe cdo njeri dota gjeje vehten e vete ne vend te caktuar. Prandaj e lusim Europen te gjeje mekanizma ta pershpejtoje inkuadrimin e Maqedonise ne familjen e vete.Sigurisht elaborimi i 1001 arsyeve do ta drejtoje europen nga ne. Ngelim me shprese se nuk dote ngelim pa rezultat, qëndron në shkresën e porganizatës Zgjate Dorës drejtuar zyrës së BE-së në Shkup.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *