Home / Lajme / Maqedoni / Aksioni Shporta e Ramazanit vijon edhe më tej (VIDEO)

Aksioni Shporta e Ramazanit vijon edhe më tej (VIDEO)

Tetovë, 15 Korrik – Aksioni i Forumit Rinor Islam Shporta e ramazanit është duke vazhduar në super marketet Ramstor në Tetovë, edhe atë në qendër të qytetit dhe në marketin në afërsi të shkollës së mjekësisë.

Ahmet Imeri nga FRI thot se deri më tani janë grumbulluar rreth 200 shporta dhe së shpejti pritet që të njëjtat edhe të shpërndahen, ai bën apel që ata që duan të ndihmojnë të varfërit të blejnë një shportë të tillë pasi që ka shumë familje nevojtare.

Akcioni i FRI-së dhe kallirit të mirësisë është duke u organizuar për çdo vitë dhe një shportë e cila mban artikujt, kryesorë për një sofër kushton vetëm 300 denarë, a në anën tjetër me një shportë të këtillë sigurohet një tryezë e një familje nevojtare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *