Home / Lajme / Rajon / Austri, shqiptari i burgosur lë shtatzënë gardianen austriake

Austri, shqiptari i burgosur lë shtatzënë gardianen austriake

Dashuria që përfundoi në shtatzëni midis një të burgosuri shqiptar dhe gardianes austriake është lajmi qendror i mediave austriake.

Dashuria që përfundoi në shtatzëni midis një të burgosuri shqiptar dhe gardianes austriake është lajmi qendror i mediave austriake.

Antonio Martini/INA

Ngjarja ka ndodhur në burgun Stein, burgu më i madh dhe më famëkeq në Austri, aty ku kishte lindur një pëlqim dhe më pas një dashuri e fshehur midis të burgosurit shqiptar Sufian H, 30 vjeçar dhe gardianes së burgut, Sandra.O, gjithashtu 30 vjeçare, informon agjencia e lajmeve INA.

Sipas lajmit që përfshiu të gjitha mediat austriake dhe evropiane, i burgosuri shqiptar që po vuan dënimin prej 8 viteve për vjedhje të ndryshme ka lënë shtatzënë gardianen e burgut dhe se tashmë ai po pret fëmijën nga ajo.

Sandra më parë kishte rënë në dashuri me 30 vjeçarin dhe se ajo gjithashtu kishte pranuar se dëshironte një fëmijë me të. Një nga të burgosurit ka theksuar se kishte dëgjuar bisedën midis Sandrës dhe Sufianit mbi marrëdhëniet midis tyre dhe shtatzëninë.

Alarmi për lidhjet e fshehtë dhe shtatzëninë ka shpërthyer përmes një të burgosuri që ka informuar autoritetet e burgut. Por, menjëherë pas kësaj gardiania Sandra ka pranuar para Drejtorisë së burgut se ka rënë në dashuri me shqiptarin dhe se sapo ai të përfundojë burgun, ajo do të martohet me të. Autoritetet austriake të drejtësisë menjëherë kanë pezulluar atë nga puna, por avokati i Sandrës ka theksuar se “dashuria nuk njeh kufi, qoftë edhe në burg”. Çifti i çuditshëm do të gëzohet gjatë muajit gusht, kur pret edhe fëmijën e tyre.INA

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *