Home / Sport / B. Munchen, 45 milionë euro për David Luiz

B. Munchen, 45 milionë euro për David Luiz

Bayern Munchen është i gatshëm t’i ofrojë Chelsea-t rreth 45 milionë euro për qendërmbrojtësin David Luiz.

Pep Guardiola e ka dashur qendërmbrojtësin që kur ishte trajner tek Barcelona dhe tani do hidhet në sulm sërish për brazilianin.

Bayern u mposht 4-2 nga Borussia Dortmund ditën e shtunë në Superkupën e Gjermanisë dhe sipas ‘The Sun’, Guardiola ka parë disa boshllëqe në ekip që mund të mbushen nga lojtari i Chelsea-t.

Jose Mourinho nuk është i kënaqur me mbrojtësin dhe i ka thënë që duhet të përmirësohet me topin në këmbë. Duke u nisur nga kjo, mediat angleze theksojnë se për një shifër të konsiderueshme, portugezi mund ta lejojë pa problem largimin e David Luiz në një skuadër tjetër.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *