Home / Lajme / Maqedoni / Benzinat lirohen, ndërsa dizeli shtrenjtohet për gjysëm denar

Benzinat lirohen, ndërsa dizeli shtrenjtohet për gjysëm denar

1 Korrik – Sipas vendimit të Komisionit rregullativ për energjetikë, çmimi e Eurosuper BS-95 do të arrijë 78,50 denarë për litër, i Eurosuper BS-98 do të arrijë 80 denarë për litër, i Eurodizelit 67 denarë për litër dhe i ekstra vajit të lehtë për amvisëri 56 denarë për litër.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinave prej sonte në mesnatë zvogëlohen për gjysëm denar, ndërsa dizeli dhe ekstra vaji i lehtë rriten për gjysëm denar.

Sipas vendimit të Komisionit rregullativ për energjetikë, çmimi e Eurosuper BS-95 do të arrijë 78,50 denarë për litër, i Eurosuper BS-98 do të arrijë 80 denarë për litër, i Eurodizelit 67 denarë për litër dhe i ekstra vajit të lehtë për amvisëri 56 denarë për litër.

Zvogëlohet edhe çmimi i shitjes me pakicë i mazutit, i cili do të jetë 40,4 denarë për kilogram.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *