Home / Sport / Bolt do të luajë me M. Utd

Bolt do të luajë me M. Utd

Usain Bolt, atleti i famshëm xhamajkan i cili konsiderohet si njeriu më i shpejtë në planet, do të realizojë ëndrrën e tij për të luajtur futboll me Manchester United.

Më 9 gusht të këtij viti, sprintieri që mban rekordet botërore të garave të 100 dhe 200 metrave, do të veshë fanelën e “Djajve të Kuq” në një ndeshje miqësore ndaj spanjollëve të Sevilla.

Takimi do të zhvillohet për nder të Rio Ferdinand, mbrojtësit të Manchesterit i cili luan sezonin e tij të 12 në “Old Trafford”.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *