Home / Sport / Bolt do të luajë me M. Utd

Bolt do të luajë me M. Utd

Usain Bolt, atleti i famshëm xhamajkan i cili konsiderohet si njeriu më i shpejtë në planet, do të realizojë ëndrrën e tij për të luajtur futboll me Manchester United.

Më 9 gusht të këtij viti, sprintieri që mban rekordet botërore të garave të 100 dhe 200 metrave, do të veshë fanelën e “Djajve të Kuq” në një ndeshje miqësore ndaj spanjollëve të Sevilla.

Takimi do të zhvillohet për nder të Rio Ferdinand, mbrojtësit të Manchesterit i cili luan sezonin e tij të 12 në “Old Trafford”.

Gjithashtu lexo

OZIL DO TË RIBASHKOHET ME MOURINHON KUR T’I PËRFUNDOJË KONTRATA

Mesuti Ozil kërkon të transferohet te Manchester United në fund të kontratës me Arsenal, sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *