Home / Lajme / Maqedoni / Cigaret shtrenjtohen deri në 10 denarë (VIDEO)

Cigaret shtrenjtohen deri në 10 denarë (VIDEO)

16 Korrik – Në Maqedoni deri në fund të këtij muaji pritet shtrenjtimi i cigareve për 10 denarë.

Prej 4 deri në 10 denarë do të shtrenjtohen cigaret Rodeo, Boss, Vest, Klasik, 57, Vardar dhe të tjera. Shtrenjtimet kryesisht kanë të bëjnë me cigare të prodhuesve vendor.

Prodhuesit theksuan se nga fundi i muajit do të pajisen me çmimoren e re prej 10 për qind të shtrenjtuar. Nga fundjava është shtrenjtuar për 10 për qind edhe çmimi i birrës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *