Home / Sport / Çmendet Tottenhami, refuzon 100 milionë euro për Balen

Çmendet Tottenhami, refuzon 100 milionë euro për Balen

Drejtuesit e Tottenhamit duket se janë çmendur. Sipas BBC, presidenti i klubit londinez, Daniel Levy ka refuzuar ofertën e fundit të Real Madridit prej 98,5 milionë euro.

Futbollisti uellsian nuk ka qenë pjesë e Spurs në miqësoret e fundit, për shkak të një dëmtimi, por spekulohet se ai ëndërron të transferohet tek ‘Los Blancos’, prandaj edhe nuk luan me Hotspur në ndeshjet përgatitore. Bale mund të bëhet futbollisti më i shtrenjtë në histori të futbollit, duke u transferuar në Santiago Bernabeu për 110 milionë euro.
Mesfushori ka pasur një takim me presidentin e Totenham Levy, për ti kërkuar zyrtarisht largimin drejt Real Madrid por gjërat duket se akoma nuk kanë marr një përgjigjie pozitive.
Në Angli dhe Spanjë janë të bindur që transferimi herët apo vonë do të kryhet, pasi në mendjen e 24- vjeëarit është vetëm Real Madrid. Ky fakt përforcohet akoma më shumë pasi Bale ka munguar në të gjitha eventet promocionale të klubit, teksa spanjollët e presin t’i bashkohet atyre në Los Angelos, ku gjenden të grumbulluar.
Transferimi i Gareth Balet ka marrë përmasa familjare pasi nëna dhe babai i uellsianit janë parë duke hyrë në një takim me drejtorin e Tottenhamit Daniel Levy. Familja e Bejl mbërriti në qendrën stërvitore ku ka folur me presidentin për të ardhmen e djalit të tyre.
Ylli i londinezve po merr çdo ditë oferta të reja nga madrilenët ndërsa në rast dështimi, galaktikët kanë gati një ofertë për Pastore që ka qenë stërvitur nga Ançeloti sezonin e kaluar. Me ardhjen e tij I sakrifikuari sërish me shumë mundësi do të jetë portugezi Di Maria që duket se nuk pëlqehet shumë nga italiani.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *