Home / Lajme / Maqedoni / Itali, aksident me makinë, humbin jetën dy mërgimtarët nga Tetova

Itali, aksident me makinë, humbin jetën dy mërgimtarët nga Tetova

17 korrik-
Sipas informacioneve për TetovaSot, aksidenti është shkaktuar afër qytetit Groseta të Italisë, kur makina që drejtoheshte nga qytetarët e rethit të Tetovës tragjikisht aksidentohet me një kamion

Itali, sot tragjikisht kanë humbur jetën dy persona nga rethi i Tetovës ndërsa personi i tretë është në gjendje të rëndë dhe gjendet në spital në koma.

Sipas informacioneve për TetovaSot, aksidenti është shkaktuar afër qytetit Groseta të Italisë, kur makina që drejtoheshte nga qytetarët e rethit të Tetovës tragjikisht aksidentohet me një kamion, ku për pasojë gjeti vdekjen Gafuri nga fshati Gurguricë dhe Llokmani nga fshati Pollaticë ndërsa për personin e tretë identeti i tij nuk bëhet e ditur vetëm se ai është nga fshati Zhelinë dhe se gjendja e tij është e rëndë./TetovaSot/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *