Home / Lajme / Maqedoni / Komuna me masa të reja për keq parkim (VIDEO)

Komuna me masa të reja për keq parkim (VIDEO)

Tetovë, 19 Korrik – Nga dita e djeshme rojtarët e parkingjeve të cilët për mometin nuk kanë vende pune janë të angazhuar për tu ndihmuar policisë që të zgjidhet problem i keq parkimit në qytetin e Tetovës.

Nga ana e sektorit për komunikacion dhe tokë ndërtimore nuk e kanë parë të udhës që një të punësuar të vendosin në rrugën Dervish Cara, në rrugën të cilën gjendet edhe komuna Tetovës.

Policia rrugore, shërbimi i merimangës dhe të rojet e parkingjeve, nga orët e mëngjesit dhe deri pas mesnatës, janë në rrugë për të zgjedhur problemin e keq parkimi I cili shkakton në kaos të vërtet, përsëri në rrugët e Tetovës, është duke u vërejtur ne qendër të Tetovës gjë që nuk ishte gjatë ditës së djeshme. Hysen Demiri udhëheqësi i sektorit për komunikacion dhe tokë ndërtimore thotë se këta të punësuar janë ndihmës të policisë të cilët do të qëndrojnë në rrugë deri sa janë edhe mërgimtarët për të ndihmuar policinë rrugore.

Komunikacioni i dendur dhe keq, parkimi i veturave ka bërë që Tetova të ketë një kaos në komunikacion, sidomos gjatë stinës së verës me ardhjen e mërgimtarëve.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *