Home / Lajme / Maqedoni / Kujdes me ushqimin në këto temperatura (VIDEO)

Kujdes me ushqimin në këto temperatura (VIDEO)

Tetovë, 09 Korrik – Qytetarët e Tetovës duhet të kenë kujdes më ushqimet si zakonisht me ata të cilët janë të konservuara , dhe ushqimet e nxehta dhe ata ushqimet cilët nuk janë të ruajtura në temperaturat e duhura.

Qytetarët e Tetovës duhet të kenë kujdes më ushqimet si zakonisht me ata të cilët janë të konservuara, dhe ushqimet e nxehta dhe ata ushqimet cilët nuk janë të ruajtura në temperaturat e duhura.
Në këtë kohë sipas Gëzim Nuredinit krye shef në ndihmën e parë, qytetarët duhet të kenë kujdes nga ushqimet të konsumojnë pasi në këto temperatura ta mund të marrin shumë shpjet helmime dhe do të kenë pasoja në organizëm.

Sipas Gëzim Nuredinit, personat të cilët janë duke agjëruar duhet të kenë kujdes, që të mos ekspozohen në diell dhe gjatë darkës të mos konsumojë shumë ushqim edhe atë ndyrë të mos përdoret, por të përdoren sa më shumë lëngje.

Nga ndihma e parë gjithashtu bëjnë apel që qytetarët të kenë kujdes edhe gjatë kombinimit të ushqimet që të mos marrin helmime.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *