Home / Lajme / Maqedoni / Mbrëmje kuranore në Tetovë (VIDEO)

Mbrëmje kuranore në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 31 Korrik – Në organizim të Forumit RInor Islam, mbrëmë në Sheshin Iliria në Tetovë është mbajtur mbrëmja kuranore.

Mbrëmja kuranore është organizuar në qendrën e tetovës, ku kanë marrë pjesë një numër i madh i mysafirëve, ndërsa organizator ishte Forumi Rinor Islam dega në Tetovë, kurse program u mbajt pas namazit të taravisë organizon. Këtë aktivitet e ka përshëndetur edhe kryetari i forumit rinor islam

Ndryshe lexues të kuranit kanë qenë Hafëz Daut Lezi nga Kosova, Hafëz Xhemail Nuhiu nga Shkupi dhe lexues tjerë nga vendi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *