Home / Lajme / Maqedoni / Në Dobrosht komuna intervenon në rrugën lokale (VIDEO)

Në Dobrosht komuna intervenon në rrugën lokale (VIDEO)

Tetovë, 27 Korrik – Në fshatin Dobrosht të komunës së Tearcës kanë filluar punët për shtrimin e një pjesë të rrugëve lokale me pllaka Bekatoni.

Kryetari i komunës së Tearcës Isen Asani tha se këto projekte janë të përkrahura nga banka botërore per zhvillim dhe banka evropiane, sipas tij investimet e këtilla do të vazhdojnë edhe në të ardhmen.

Asani tha se edhe vitin e kaluar ka pasur investime të këtillë dhe qëllimi kryesorë është përmirësimi i gjendjeve të rrugëve lokale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *