Home / Lajme / Maqedoni / Nuk mungojnë lexuesit edhe gjatë verës (VIDEO)

Nuk mungojnë lexuesit edhe gjatë verës (VIDEO)

Tetovë, 30 Korrik – Me një hapësirë prej 200 metra katror edhe pse me mbi 16 mijë tituj biblioteka e Tetovës edhe gjatë stinës së verës ka rreth 150 deri në 200 lexues ne ditë.

Mahir Murtezani Bibliotekist në bibliotekën e qytetit thotë se gjatë kësaj periudhe kemi një numër thuaj se të njëjtë me periudhën kur janë të hapura shkollat e mesme dhe ato fillore, lexuesit zakonisht tash lexojnë romane por ka edhe nxënës që lexojën romane para kohe.

Hapësira të vogëla ka për ne të punësuarit në këtë bibliotekë përballemi me kushte të vështira për punë, qeveria na ka sjellë 100 libra të përkthyer shkencor në gjuhën shqipe por nga biblioteka e Tetovës thonë se nuk kanë hapësirë për ti sistemuar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *