Home / Lajme / Maqedoni / Panairi i bamirësisë në Tetovë (VIDEO)

Panairi i bamirësisë në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 27 Korrik – Prej dje në Tetovë ka filluar panairi i bamirësisë në organizim të fondacionit ASR nga Tetova.

Panairi i bamirësisë që mbahet në sheshin Iliria në Tetovë është i hapur jo vetëm gjatë ditës por edhe gjatë orëve të natës. Sipas organizatorëve mjetet e grumbulluara, veshmbathje, ushqimë, të njejtat shiten dhe mjetet të cilët do të grumbullohen do të shkojnë për qëllim humanitare. Mbrëmë ky panair është frekentuar nga shumë qytetarë të Tetovës ndërsa do të mbahet deri më 29 Korrik. Kjo është hera e dytë që në Tetovë organizohet Panairi i bamirësisë.

Gjithashtu lexo

Rikthimi i madh i PDSH dhe Menduh Thaçit – (FOTO)

Paralajmërimi për hyrjen Partinë Demokratike Shqiptare të Menduh Thaçit në Qeveri të Maqedonisë ka shkaktuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *