Home / Lajme / Maqedoni / Përleshje me thika dhe shatinj në fshatin Merovë

Përleshje me thika dhe shatinj në fshatin Merovë

21 Korrik – Incidentet në këto ditë të verës nuk kanë të ndalur. Dy persona përfunduan në spital pas përleshjeve me thika që ka ndodhur dje në afërsi të fshatit Merovë të komunës së Zhelinës.

Sipas informacioneve dje pasdite 31 vjeçar SH.S. dhe babai i tij M.S filluan grindjet verbale me 45-vjeçarin L A. Grindja verbale shume shpejt eskaloi në rahje pas së cilës L.A me një thikë sulmoi në 31 vjeçarin SH.S. Babai i Sh.S ka reaguar dhe e ka goditur me shatë L.A në kokë.

Dy të lënduarit janë dërguar menjëherë në spitalin e Tetovës ku SH.S. për shkak lëndimit serioz e kanë dërguar në Qendrën Klinike në Shkup.

Policia ka shkuar në vend ngjarje dhe ka dokumentuar rastin ku do të dërgohen akuza për të pastruar ngjarjen.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *