Home / Lajme / Rajon / Rexhep Selimi nuk e braktis Vetëvendosjen

Rexhep Selimi nuk e braktis Vetëvendosjen

Të hënën dolën fjalët se ka lënë Vetëvendosjen dhe është rikthyer sërish në AAK. Por, ai e ka mohuar këtë gjë.

Deputeti Rexhep Selimi, ka thënë se nuk e ka ndërmend të lëvizë nga ky subjekt dhe madje as nga koncepti i tij.

Ka lënë AAK-në dhe pas një pushimi nga jeta aktive politike i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.

Të hënën dolën fjalët se ka lënë Vetëvendosjen dhe është rikthyer sërish në AAK. Por, ai e ka mohuar këtë gjë.

Deputeti Rexhep Selimi, ka thënë se nuk e ka ndërmend të lëvizë nga ky subjekt dhe madje as nga koncepti i tij.

Gjatë një interviste për Tribunën, ish gjenerali i luftës ka deklaruar se do t’i mbetet besnik deri në fund partisë që udhëhiqet nga Albin Kurti, derisa lajmet për largimin e tij i ka quajtur gënjeshtra

Gjithashtu lexo

Dënohet deputeti zviceran që ironizoi me vrasjen e një shqiptari në xhami

Gjykata e Qarkut në Sitten/Sion (Kantoni Valis) ka dënuar deputetin nacional Jean-Luc Ador për diskriminim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *