Home / Sport / Ronaldo: Do të preferoja që Neymari të shkonte te Reali

Ronaldo: Do të preferoja që Neymari të shkonte te Reali

Legjenda braziliane, Ronaldo, do të kishte preferuar që Neymari tw zgjidhte Real Madridin dhe jo Barcelonën.

21-vjeçari kaloi në Camp Nou në qershor pasi Blaugranët fituan betejën me Los Blancos për nënshkrimin e tij.
“Do të dëshiroja që ai të nënshkruante për Madridin, por nuk më takon mua të flas. Por, Barcelona është një skuadër e shkëlqyer dhe e dimë se ai do të ketë sukses në Evropë. Për ne brazilianët, ai tashmë është një legjendë”, ka deklaruar ish-futbollisti i Barcës dhe Realit.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *