Home / Sport / Shaqiri me ‘hat-trick’ imponohet te Guardiola

Shaqiri me ‘hat-trick’ imponohet te Guardiola

Xherdan Shaqiri, ka shënuar tre gola dhe ka bërë një asistim në fitoren e lehtë përballë ekipit amator, Paulaner Dream Team, me rezultat 13:0.

Shaqiri ka shkëlqyer me paraqitjen e tij dhe për më shumë, Guardiola bëri eksperimente me të duke ia ndërruar pozitat gjatë lojës, por i riu shqiptar ia bëri me dije se ai meriton të jetë pjesë e bavarezëve ndoshta edhe titullar këtë sezon.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *