Home / Lajme / Rajon / Shtatë të vrarë dhe nëntë të plagosur në një qërim hesapesh mes dy familjeve në Turqi

Shtatë të vrarë dhe nëntë të plagosur në një qërim hesapesh mes dy familjeve në Turqi

17 korrik-Të plagosurit gjatë këmbimit të zjarrit janë transferuar në spital në qytetin Mush. Përfaqësuesi i spitalit kumtoi se bilanci përfundimtar i viktimave mund të jetë më i madh, sepse disa nga të plagosurit janë në gjendje kritike

Të paktën shtatë persona janë vrarë, ndërsa nëntë të tjerë janë plagosur në një qërim hesapesh të armatosura mes dy familjeve në fshat në qarkun Mush në Turqinë juglindore.

Ashtu siç lajmëroi televizioni turk Si-En-En turk, arsyeja për qërimin e hesapeve ka qenë mosmarrëveshja mes dy familjeve për truall.

Të plagosurit gjatë këmbimit të zjarrit janë transferuar në spital në qytetin Mush. Përfaqësuesi i spitalit kumtoi se bilanci përfundimtar i viktimave mund të jetë më i madh, sepse disa nga të plagosurit janë në gjendje kritike

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *