Home / Lajme / Maqedoni / Temperaturat shtojnë pacientët

Temperaturat shtojnë pacientët

26 korrik-Brenda 12 orëve 140 pacientë nga Tetova dhe rrethina kërkojnë ndihmë mjekësore në repartin e ndihmës së shpejtë në Tetovë

Brenda 12 orëve 140 pacientë nga Tetova dhe rrethina kërkojnë ndihmë mjekësore në repartin e ndihmës së shpejtë në Tetovë.

Nga ndihma e shpejtë apelojnë se qytetarët duhet të respektojnë rekomandimet e entit për mbrojtje shëndetësore.

Në Maqedoni nga dita e sotme ka hyrë në fazën e verdhë, ku në këto temperatura pasojat më të mëdhaja I kanë të sëmurët kronik.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *