Home / Sport / 10 finale, 10 gola, 10 tituj, ky është Drogba

10 finale, 10 gola, 10 tituj, ky është Drogba

Në karrierën e tij si futbollist, Drogba ka luajtur në 10 finale të ndryshme, duke shënuar 10 gola dhe ka fituar 10 tituj.

Didier Drogba është njeriu i finaleve. Janë statistikat e tij fantastike atij që i japin këtë titull. Në karrierën e tij si futbollist, Drogba ka luajtur në 10 finale të ndryshme, duke shënuar 10 gola dhe ka fituar 10 tituj.

Nëntë nga kupat i ka fituar me Chelsea duke qenë vendimtar në sukseset e skuadrës londineze.

Dje Drogba e vendosi finalen e Kupës së Turqisë duke shënuar në fitoren e Galatasarayt ndaj Fenerbahces.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *