Home / Lajme / Maqedoni / Aksidentohen tre të rinjë në rrugën Çellopek-Bërvenicë të Tetovës

Aksidentohen tre të rinjë në rrugën Çellopek-Bërvenicë të Tetovës

Vetura që drejtoheshte nga personi B.K (22 vjeçar) kishte humbur kontrollin dhe kishte dalur nga rruga duke goditur një drurë që ishte afër rrugës nga ku u lënduan personi A.K. 22 vjeçar dhe B.K 22 vjeçar të cilët kanë këmbë të thyera dhe nga lëndimet serioze urgjentisht transferohen në klinikat e Shkupit

Tetovë, sonte reth orës 19:00 në rrugën e fshatit Çellopek – Bërvenicë aksidentohen 3 të rinjë, dy prej tyre janë transferuar me urgjencë në klinkat e Shkupit.
Sipas burimeve që bëjnë të ditur sonte reth orës 19:00 në rrugën e fshatit Çellopek – Bërvenicë aksidentohen 3 të rinjë me veturën e tyre të tipit “Ford Fiesta” . Vetura që drejtoheshte nga personi B.K (22 vjeçar) kishte humbur kontrollin dhe kishte dalur nga rruga duke goditur një drurë që ishte afër rrugës nga ku u lënduan personi A.K. 22 vjeçar dhe B.K 22 vjeçar të cilët kanë këmbë të thyera dhe nga lëndimet serioze urgjentisht transferohen në klinikat e Shkupit, kurse personi i tretë A.I 22 vjeçar është në gjendje normale dhe ska pësuar asnjë lëndim.
Policia ka kryer edhe hetimet në vendin e ngjarjes dhe gjetjen e shkakut që quan në këtë aksident të rëndë. Tetova sot

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *