Home / Sport / Barca se ndien mungesën e Messit

Barca se ndien mungesën e Messit

Futbollisti brazilian e ka shënuar golin e fitores në minutën e 44-t, në ndeshjen e zhvilluar sonte ndaj Malagas.

Mbrojtësi i majtë Adriano ia ka sjell tri pikët e reja Barcelonës. Futbollisti brazilian e ka shënuar golin e fitores në minutën e 44-t, në ndeshjen e zhvilluar sonte ndaj Malagas.

Në mungesë të Lionel Messit, sulmi i gjigantit katalunas nuk ishte sa duhet i rrezikshëm, por ekipit të Tata Martinos i mjaftoi goli i Adrianos, për t’i siguruar gjashtë pikë nga dy ndeshje. Ndërkohë, disa orë më parë, Atletico Madridi e shkatërroi Rayo Vallecanon, 5:0.