Home / Sport / Contento, Can e Gustavo largohen nga Bayern

Contento, Can e Gustavo largohen nga Bayern

Treshja Diego Contento, Emre Can dhe Luiz Gustavo nuk ishte përfshirë në skuadër e Bayern Munchenit në ndeshjen ndaj Sao Palulos, në Audi Kupë.

Sipas mediave gjermane, kjo është bërë për shkak se trajneri spanjoll Pep Guardiola dëshiron t’i largojë nga klubi.

Luiz Gustavo mund të kalojë te Wolfsburgu, e cila zyrtarisht ka shpreh interesim për të. Por, së fundi thuhet se brazilianin po e kërkon edhe Interi.

Kurse, sipas Kicker.de Emre Can mund ta vazhdojë kontratën me Bayernin dhe të huazohet te ndonjë skuadër në Gjermani, Angli apo Turqi.

Ndërsa, agjenti i Deigo Contentos ka konfirmuar se klienti i tij mund të përfundojë te skaudra e Werder Bremenit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *