Home / Lajme / Maqedoni / Fillojn punët e asfaltimit të rrugës Dobrosht – Kllogjë (VIDEO)

Fillojn punët e asfaltimit të rrugës Dobrosht – Kllogjë (VIDEO)

Tetovë, 13 Gusht – Me mjete të siguruara nga banka evropiane për investim sot kanë filluarë punët për asfaltimin e rrugës loklale dobrosht – Kllogjë.

Kryetari i komunës së Tearcës Isen Asani tha se intervenime në këtë rrugë bëhen pas katër dekadash. Sipas tijë investimet në këtë komunë nuk do të mungojnë edhe në periudhën e ardhëshme.

Vanço Milevski këshilltar nga VMRO DPMNE në këshilin komunal të komunës së Tearcës tha se kjo rrugë është premtuarë në kohën e zgjedhjeve dhe tani jemi duke e realizuar këtë premtim si një koalicion me BDI-së në nivel lokal.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *