Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Treguam si mbrohen interesat shtetërore

Gruevski: Treguam si mbrohen interesat shtetërore

27 gusht-Gruevskli theksoi se Qeveria mbetet e përqendruar në reformat dhe projektet të cilat kontribuojnë për jetë më të mirë të qytetarëve.

Treguam si mbrohen interesat shtetërore në momente të rëndësishme, deklaroi sot kryeministri Nikolla Gruevski duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve lidhur me raportin e nënshkruar të komisionit për ngjarjet nga 24 dhjetori.

Gruevskli theksoi se Qeveria mbetet e përqendruar në reformat dhe projektet të cilat kontribuojnë për jetë më të mirë të qytetarëve.

Kryeministri i Maqedonisë sot mori pjesë në promovimin e laboratorit fiziko-kimik në Qendrën konservatore kombëtare në Shkup.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *