Home / Sport / Guardiola i bënë vend Shaqirit

Guardiola i bënë vend Shaqirit

Guardiola thuhet se për ndeshjen e nesërme i ka bërë vendin e titullarit Xherdan Shaqirit, Mario Gotzes, Javi Martinezit dhe Pizarros. Edhe në mbrojtje dhe në mesfushë mund të ketë ndryshime në pëbërje.

Pep Guardiola mund të përdorë sistemin e rotacionit me Bayernin. Numri i madh i lojtarëve që ka në dispozicion mund të ndihmoj Guardiolën që të bëjë ndryshime në formacion nga java në javë.

Sipas mediave gjermane, Bayern nesër ndaj Frankfurt mund të startoi me formacion krejtë ndryshe nga ai i javës së parë me Monchengladbach.

Guardiola thuhet se për ndeshjen e nesërme i ka bërë vendin e titullarit Xherdan Shaqirit, Mario Gotzes, Javi Martinezit dhe Pizarros. Edhe në mbrojtje dhe në mesfushë mund të ketë ndryshime në pëbërje.

Bayern ka një skuadër me plot yje të cilët e bëjnë si njëren nga skuadrat më fondin me të çmueshëm të lojtarëve në botë në një skuadër.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *